Vă invităm la VIP Lounge în cadrul nZEB Expo, cel mai mare eveniment dedicat construcțiilor sustenabile din România, organizat la Romexpo, București între 11-14 iunie.
În...
Președintele Nicușor Dan a declarat, miercuri, la Cluj, că legat de desemnarea premierului, în urma discuțiilor de marți, concluzia este că „o să avem o...
După participarea la recepția oferită de Ambasada SUA, Nicușor Dan a plecat cu o aeronavă Spartan la Cluj Napoca, unde are o întâlnire informală cu reprezentanți ai mediului de afaceri local. Șeful statului a ajuns în Cluj înainte de ora 21:00, însoțit de delegația prezidențială.
Nicușor Dan, vizită scurtă în...
Președintele Nicușor Dan a declarat, miercuri, la Cluj, că legat de desemnarea premierului, în urma discuțiilor de marți, concluzia este că „o să avem o guvernare pro-occidentală, minoritară”.
Preşedintele Nicuşor Dan a declarat, miercuri seară, că aşteaptă ca partidele să stabilească în ce condiţii vor susţine un guvern minoritar, fără a face parte din acesta. ”Ar trebui ca mâine să discute ei între ei şi vineri să vină la mine cu concluzia”, a declarat Nicuşor Dan, adăugând că aşteaptă seriozitate de la partide.
Preşedintele Nicuşor Dan, care se află în drum spre Polonia unde va participa la Summitul Flancului Estic, s-a oprit, miercuri seară, la Cluj-Napoca, pentru a participa la o cină cu organizatorii Techsylvania.
Clujul găzduiește duminică, 28 iunie „Cluj Running Festival”, iar pentru buna desfășurare a evenimentului sportiv, autoritățile au instituit restricțiile de circulație care modifică temporar traseelor unor linii de transport public.
Președintele AUR, George Simion, susține că a fost sunat luni seară, la ora 21:15, de către un consilier prezidențial care i-a spus „E un lucru bun ca voi să votați” Guvernul Adrian Veștea. Simion nu a spus numele consilierului și a precizat că acesta „nu a confirmat în vreun fel că Nicușor Dan este de acord” ca AUR să fie parte a puterii. Potrivit celor declarate de liderul AUR, convorbirea a avut loc cu...