Ministrul iranian de externe Abbas Araghchi a anunţat luni dimineaţa că „exporturile de petrol şi produse petrochimice nu mai sunt restricţionate, blocada a fost ridicată, unele active îngheţate au fost dezgheţate şi a fost lansat un plan major de reconstrucţie şi dezvoltare pentru Iran”, relatează News.ro. Mesajul pe care acesta l-a publicat pe rețeaua „X” …
MAI MULT HOTNEWS
