Profiturile companiilor de stat din energie vor fi direcționate către un fond de investiții în domeniu, iar legislația care obligă aceste societăți să distribuie anual dividende va fi abrogată, potrivit programului de guvernare propus de premierul desemnat Adrian Veștea.
MAI MULT DIGI 24