Garda de Mediu a aplicat, în perioada 15–19 iunie, amenzi în valoare totală de peste 1.7 milioane de lei în Delta Dunării şi a dispus 5 măsuri de suspendare a activităţii. Au fost vizaţi agenţi economici din domeniul HoReCa, dar şi pescari.
MAI MULT NEWS.RO