Ploile torențiale și vijeliile au provocat, luni după-amiază, probleme în mai multe județe din țară. Zeci de locuințe și subsoluri au fost inundate în Sibiu și Sălaj, un copac a căzut peste un autoturism, iar în Harghita peste 1.100 de consumatori au rămas fără energie electrică.
MAI MULT ADEVARUL