Preşedintele UDMR, Kelemen Hunor, a afirmat luni seară în plenul Parlamentului, înaintea votului privind învestirea Cabinetului Veștea, că „banalizarea răului începe cu un pas relativ mic”. El l-a declarat pe liderul AUR câștigătorul acestui moment: „Felicitări George Simion, ai dat şah şi mat”.
MAI MULT DIGI 24





