Preşedintele Asociaţiei Pacienţilor cu Afecţiuni Autoimune, Rozalina Lăpădatu, a atras atenţia că medicamentele off-label, care sunt în afara indicaţiilor, nu sunt compensate în România, chiar dacă mulţi medici le prescriu pacienţilor.
MAI MULT NEWS.RO