Senatorul Adrian Peiu a anunțat miercuri, în plenul Senatului, că a devenit membru al Partidului Național Liberal (PNL) și că va activa în grupul senatorilor liberali. Acesta a intrat în Parlament pe listele S.O.S. România, în Circumscripția electorală nr. 23 Ialomița, iar în ultima perioadă a fost lider al grupului parlamentar Pace – Întâi România.
MAI MULT DIGI 24



