Piața mașinilor noi în UE a crescut cu 14% și electricele au depășit în premieră pragul de 1,5 milioane de mașini anul trecut. Dacia a ajuns la o cotă de piață record unde a existat și o marcă ce aproape și-a dublat vânzările. Ce brand-uri au scăzut și cine au fost campionii creșterilor?
MAI MULT HOTNEWS




