Compania de Transport Public (CTP) Iaşi a anunţat, miercuri, majorarea preţului biletelor şi abonamentelor în medie cu 15 la sută, începând cu luna februarie, decizia fiind luată ca urmare a creşterii salariului minim pe economie şi a majorării costurilor de funcţionare.
MAI MULT NEWS.RO