premierul desemnat Adrian Veştea a declarat, luni, în plenul reunit al Parlamentului, la votul de învestitură, că ştie că acest Guvern e şi rezultatul unui compromis politic, dar, într-o democraţie matură, compromisul nu este un semn de slăbiciune ci dovada responsabilităţii. El a mai spus că nu mai avem nevoie de scandal, de dezbinare.
MAI MULT NEWS.RO



