O fostă funcționară din cadrul Ministerului Afacerilor Externe a încheiat un acord de recunoaștere a vinovăției cu procurorii DNA. Aceasta este acuzată că, timp de 15 ani, a falsificat state de plată și a virat sume cu titlu de salarii către ea însăși și către două persoane care nu erau angajate ale instituției. Prejudiciul cauzat bugetului MAE depășește 8 milioane de lei. Procurorii au stabilit, prin acord, o pedeapsă de 3 ani și o lună de închisoare.
MAI MULT REALITATEA




