Premierul britanic Keir Starmer și-a anunțat demisia din funcția de lider al Partidului Laburist și, implicit, din fruntea guvernului, declarând că va rămâne prim-ministru până când formațiunea își va alege un nou lider.
MAI MULT ȘTIRILE PRO TVPremierul britanic Keir Starmer și-a anunțat demisia din funcția de lider al Partidului Laburist și, implicit, din fruntea guvernului, declarând că va rămâne prim-ministru până când formațiunea își va alege un nou lider.
MAI MULT ȘTIRILE PRO TV