Ministrul interimar al Mediului, Diana Buzoianu, anunţă că, în şedinţa de Guvern de luni seară, s-a alocat suma de 32 de milioane de lei pentru finanţarea surselor alternative de apă în judeţul Prahova.
Vă invităm la VIP Lounge în cadrul nZEB Expo, cel mai mare eveniment dedicat construcțiilor sustenabile din România, organizat la Romexpo, București între 11-14...
Condusă de un imperial Lionel Messi, Argentina s-a calificat în „16”-imile de finală ale Campionatului Mondial de fotbal 2026. Sud-americanii au învins cu 2-0...
Președintele AUR, George Simion, a declarat luni seară, chiar în timpul desfășurării votului în plenul reunit al Parlamentului, că Guvernul Veștea a picat.