Doi copii de doi și patru ani au fost găsiți morți, luni după-amiază, într-o mașină parcată într-o zonă rezidențială din sudul Franței. Anchetatorii iau în calcul ca decesul să fi fost provocat de temperaturile extreme, în timp ce țara traversează unul dintre cele mai severe episoade de caniculă din istorie, informează AFP și Agerpres.
MAI MULT DIGI 24





