Europa se confruntă cu al doilea val de căldură extremă în mai puțin de o lună, iar efectele sunt dramatice. Trei persoane au murit în Franța. Autoritățile au plasat jumătate din țară sub alertă roșie și au închis sute de școli.
MAI MULT ȘTIRILE PRO TV





