Preşedintele AUR, George Simion, a anunţat luni că, dacă acest guvern va fi votat diseară, nu va beneficia de susţinerea parlamentarilor AUR. El a precizat că îl aşteaptă la sediul partidului pe premierul desemnat Adrian Veştea, până la ora 20.00. În plus, el i-a cerut preşedintelui Nicuşor Dan să iasă public să spună dacă AUR mai este un partid extremist. Simion a făcut apel la premierul desemnat Adrian Veştea să predea mandatul sau să amâne acest vot, adăugând că acest cabinet, în mod evident, mai ales după anunţul pe care îl facw, nu o să treacă de vot.
MAI MULT NEWS.RO





