Sorin Grindeanu a declarat luni seară, după votul pentru învestirea Guvernului Veștea, că PSD „a înțeles responsabilitatea” acestui moment și că toți colegii săi au fost prezenți. Liderul social-democrat i-a criticat pe cei care au lipsit din sală, spunând că „le va veni mintea din urmă”, și a condamnat gestul lui George Simion de a părăsi plenul, pe care l-a catalogat drept „deplasat”.
MAI MULT DIGI 24





