Magistraţii de la Înalta Curte de Casaţie şi Justiţie au decis definitiv, luni, schimbarea sancţiunii în cazul unui magistrat de la Judecătoria Ploieşti din ”excudere din amgistratură” în ”mutarea disciplinară pentru o perioadă efectivă de un an”. Maria Rădulescu a fost găsită vinovată doar de una dintre abaterile de care a acuzat-o Inspecţia Judiciară, respectiv de atitudini nedemne faţă de colegi,
MAI MULT NEWS.RO



