Mandatul ministrului Culturii Demeter András István, început la data de 23 iunie 2025, s-a concentrat pe consolidarea capacităţii administrative, creşterea transparenţei instituţionale, protejarea patrimoniului naţional şi dezvoltarea diplomaţiei culturale, potrivit analizei publicate pe site-ul cultura.ro.
MAI MULT NEWS.RO



