Liderul George Simion a declarat luni seară, după întâlnirea cu premierul desemnat Adrian Veștea, că susține ideea lansată de Călin Georgescu privind blocarea susținerii noului Guvern și a cerut suspendarea președintelui Nicușor Dan. Simion afirmă că șeful statului „trebuie suspendat” din cauza modului în care a gestionat relația cu opoziția și cu formațiunile parlamentare.
MAI MULT DIGI 24





