Preşedintele PSD, Sorin Grindeanu, a declarat luni, după votul din Parlament pe guvernul Veştea, care nu a fost învestit, că dacă preşedintele îi va chema mâine şi el crede că în zilele următoare destul de repede va face acest lucru, PSD nu fuge de această responsabilitate. El a mai spus că PSD nu va vota un guvern minoritar PNL-USR-UDMR.
MAI MULT NEWS.RO





