De ce a dat foaia goală acest elev din Alba Iulia la subiectul II de la Evaluarea Națională: „Nu-s eu cu rezumatele. Eu sunt..”
De ce a dat foaia goală acest elev din Alba Iulia la subiectul II de la Evaluarea Națională
„Am avut rezumat, la final, dar nu am știut. Nu-s cu rezumatul, dacă pica un argumentativ, știam…narativ.
Rep: „Prin urmare, a fost destul de greu…”
„Da”.
Întrebat fiind la ce notă se așteaptă, elevul a zis că un 5 sau un 6. El ar vrea să meargă la Liceul Tehnologic Alexandru Domșa din Alba.