România riscă să devină un caz aparte în Europa, în condițiile în care petrolul se ieftinește, dar carburanții se scumpesc, susține Dumitru Chisăliță, președintele Asociației Energia Inteligentă. Analistul spune că explicația ar putea fi legată de o măsură guvernamentală prezentată inițial drept un instrument de protecție a consumatorilor.
MAI MULT REALITATEA


