Liderul AUR, George Simion, a declarat după consultările cu președintele Nicuşor Dan, că fără AUR nu se poate rezolva această criză guvernamentală și l-a amenințat pe șeful statului cu demiterea dacă „va continua să încalce voința românilor”.
MAI MULT ADEVARUL