Președinta Republicii Moldova, Maia Sandu, a declarat marți că lupta pentru suveranitate, începută în urmă cu 36 de ani, continuă astăzi prin integrarea europeană, cu ocazia aniversării adoptării Declarației de Suveranitate a Republicii Moldova.
MAI MULT REALITATEA


