Secretarul de stat american Marco Rubio a declarat că nicio țară, inclusiv Iranul, nu va avea dreptul să perceapă taxe de trecere pentru navele care tranzitează strâmtoarea Ormuz, încercând astfel să-i asigure pe aliații SUA din Golf că Washingtonul va adopta o poziție fermă în cadrul negocierilor de pace cu Teheranul, relatează The Guardian.
MAI MULT DIGI 24



