Ministerul Economiei, Digitalizării, Antreprenoriatului şi Turismului (MEDAT) anunţă că prelungeşte cu o lună, până la 24 iulie, perioada de înscriere în cadrul programului SME Eco-Tech, destinat întreprinderilor mici şi mijlocii din industria prelucrătoare în vederea sprijinirii transformării verzi şi digitale. Termenul poate fi exitins din nou până la epuizarea bugetului destinat întreprinderilor eligibile în funcţie de gradul de utilizare a fondurilor disponibile, precizează instituţia.
MAI MULT NEWS.RO





