România va menține integral finanțarea de 4,7 miliarde de euro din Planul Național de Redresare și Reziliență pentru proiectele de transport, a anunțat secretarul de stat în Ministerul Transporturilor, Horațiu Cosma. Rezultatul a fost obținut în urma ultimei runde de negocieri cu Comisia Europeană, înainte de termenul-limită din august.
MAI MULT REALITATEA


