Preşedintele Asociaţiei Pacienţilor cu Afecţiuni Autoimune, Rozalina Lăpădatu, a explicat că bolile autoimune sunt destul de greu de diagnosticat pentru că la început apar pusee care după un paracetamol intră în remisie de multe ori, iar pacientul nu dă prea mare importanţă.
MAI MULT NEWS.RO