Premierul desemnat Adrian Veştea a declarat, luni noaptea, după ce a fost respins de Parlament, că votul nu a fost cel pe care l-am sperat pentru România dar este suveran şi îl respectă. El a menţionat că rămâne convins că responsabilitatea trebuie să bată orice calcul politic şi a avertizat că 47 de zile fără guvern ne costă deja prea mult.
MAI MULT NEWS.RO





