Temperaturile vor rămâne peste normalul perioadei în următoarele patru săptămâni în toată țara, iar deficitul de precipitații va persista în cea mai mare parte a intervalului, potrivit estimărilor Administrației Naționale de Meteorologie (ANM).
MAI MULT ADEVARUL