Primarul General al Capitalei, Ciprian Ciucu, a ajuns miercuri dimineață la Tribunalul București, unde judecătorii urmează să decidă dacă mențin sau ridică măsura controlului judiciar dispusă în dosarul în care este cercetat pentru presupuse fapte de corupție din perioada cand era primar al Sectorului 6. „Mă simt puțin agresat”, a spus edilul la ieșirea de la instanță.
Ciptian Ciucu a avut termen la Tribunalul București unde se judecă o contestație a sa în dosarul în care este acuzat de luare de mită. Termenul a fost pentru ora 8, când ediliul a și fost prezent. La ieșirea din Tribunalul București, edilul nu a vrut să facă declarații în fața jurnaliștilor și a spus că se simte agresat. „În momentul ăsta mă simt puțin agresat”, a spus el.
Primarul general al Capitalei si prim-vicepresedintele PNL, Ciprian Ciucu, soseste la sediul Directiei Nationale Anticoruprie (DNA), in Bucuresti, joi, 18 iunie 2026. ALEXANDRU DOBRE / MEDIAFAX FOTO
Acuzațiile DNA împotriva lui Ciucu
Ciprian Ciucu este acuzat de luare de mită și a fost pus sub control judiciar, iar jurnalista Denis Rifai a fost pusă sub acuzare pentru instigare și complicitate la dare de mită, aceasta fiind prietenă cu fosta șefă a Oficiului Național pentru Jocuri de Noroc, Odeta Nestor.
MAI MULT GANDUL.RO



