Mijlocaşul de la Rapid Bucureşti Abdul Kader Keita a fost trimis în judecată în dosarul în care este acuzat de părăsirea locului accidentului şi ucidere din culpă, după ce a accidentat o femeie pe o trecere de pietoni, victima murind la spital. Fotbalistul se află sub control judiciar, procuorul de caz solicitând instanţei de judecată menţinerea acestei măsuri preventive.
MAI MULT NEWS.RO






