Femeia din Galaţi care a fost găsită în casă, având alături pe unul dintre copiii ei, în vârstă de doi ani, decedat şi pe ceilalţi doi, cu vârste de doi, respectiv cinci ani, în stare de malnutriţie, a fost reţinută. Ea este acuzată de omor asupra unui membru de familie, pentru că nu a asigurat alimentaţia corespunzătoare şi asistenţă medicală copilului care a murit. În plus, ea este inculpată pentru două infracţiuni de rele tratamente aplicate minorului.
MAI MULT DIGI 24




