Preşedintelele Israelului, Izhak Herzog, va vorbi în faţa plenului reunit al Parlamentului României.
Luni, pe 29 iunie, va avea loc şi ultima şedinţă de lucru din prima parte a anului.
Şedinţa de lucru va avea loc la ora 15.00, iar la ora 17.00, preşdintele Israelului va ţine un discurs în faţa parlamentarilor români, reuniţi în plen comun, la Senat.
Începând cu 1 iulie, senatorii şi deputaţii vor intra în vacanţa parlamentară până în septembrie.
Sursă foto Wikipedia
MAI MULT GANDUL.RO



