PSD a decis miercuri, în unanimitate, să intre la guvernare și să îl susțină pe președintele partidului, Sorin Grindeanu, pentru funcția de prim-ministru. Anunțul a fost făcut după ședința extinsă a Biroului Permanent Național, la care au participat și liderii organizațiilor județene. Grindeanu a afirmat că România traversează o perioadă dificilă și are nevoie urgentă de un guvern funcțional, nu de noi conflicte politice.
MAI MULT REALITATEA


