Un medic care a revenit dintr-o misiune umanitară în Republica Democratică Congo (RDC) a fost testat pozitiv cu virusul ebola – primul caz înregistrat în Franţa de la începutul epidemiei actuale, anunţă miercuri Ministerul Sănătăţii, relatează AFP şi Reuters.
MAI MULT NEWS.RO