Bogdan-Gruia Ivan este ministrul desemnat al Energiei în Cabinetul Veştea, cu un parcurs construit în zona administraţiei publice, a digitalizării şi a portofoliilor economice, iar în ultimii ani a ocupat funcţii de ministru în mai multe guverne.
MAI MULT NEWS.RO