Funcţionarii parlamentari din Senat şi Camera Deputaţilor sunt în grevă japoneză pe toată perioada derulării procedurilor de învestire a noului Guvern, au anunţat, luni, liderii de sindicat din cele două camere. Aceştia protestează faţă de nivelul scăzut de salarizare, pe care îl consideră unul „umilitor”
MAI MULT DIGI 24



