Eduard-Tatian Mititelu, propus în iunie 2026 pentru funcţia de ministru delegat pentru Transformare Digitală în Cabinetul Veştea, este unul dintre cei mai tineri membri ai echipei guvernamentale. Are un profil construit în zona tehnologiei, a administraţiei publice şi a politicilor pentru digitalizare.
MAI MULT NEWS.RO

