Ministrul iranian de externe Abbas Araghchi a anunţat, luni dimineaţa, pe X, că „exporturile de petrol şi produse petrochimice nu mai sunt restricţionate, blocada a fost ridicată, unele active îngheţate au fost dezgheţate şi a fost lansat un plan major de reconstrucţie şi dezvoltare pentru Iran”.
MAI MULT NEWS.RO



