Fostu consilier al lui Nicuşor Dan, Ludovic Orban, revenit duminică, după mai mulţi ani, în PNL, îl critică pe preşedinte, pe care îl acuză de trădarea celor care au crezut în el şi l-au votat. „”Pe mine nu mă mai reprezinţi. Să nu te miri dacă voi ajunge să te consider, în curând, cea mai mare ameninţare pentru democraţia din România. Şi că voi acţiona în consecinţă. Adică voi începe să susţin necesitatea demiterii tale din funcţia pe care ai ajuns să o ocupi minţindu-ne pe noi, oamenii de bună-credinţă din România”, îi transmite Orban preşedintelui, căruia îi reproşează că s-a aliat cu cei împotriva cărora ar fi trebuit să lupte – PSD, ”aurişti, şoşocari, criptocomunişti, antidemocraţi, antieuropeni”, ””securişti care vor să controleze deciziile în statul român”.
MAI MULT NEWS.RO





