Temperaturile vor rămâne peste normalul perioadei în următoarele patru săptămâni în toată ţara, iar deficitul de precipitaţii va persista în cea mai mare parte a intervalului, potrivit estimărilor Administraţiei Naţionale de Meteorologie (ANM).
MAI MULT NEWS.RO